rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

39. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! – Czerwone Maki na Monte Cassino

9, maj, 2014 | Aktualności

W tym roku mija 70 lat od zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino, uważanej za jedną z najcięższych i najkrwawszych walk zachodnich aliantów z niemieckim Wehrmachtem na wszystkich frontach drugiej wojny światowej.
Włączając się w krakowskie obchody rocznicy tych walk organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zapraszają na specjalny koncert. 22 maja br. w Arce Pana (kościół pw. M.B. Królowej Polski, ul Obrońców Krzyża 1 w Krakowie), podczas 39. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Czerwone maki na Monte Cassino wystąpi Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dzięki organizatorom koncertu: Porozumieniu Dzielnic Nowohuckich – Dzielnicom: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodkowi Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Nowej Huty, w ten majowy wieczór będzie można usłyszeć poruszające serca pieśni patriotyczne. W programie koncertu nie zabraknie utworów takich jak: Bogurodzica, Warszawianka, Pierwsza kadrowa, Ułani, ułani, Rozszumiały się wierzby, Szara piechota, Hej, chłopcy! bagnet na broń!, Marsz, marsz Polonia, Modlitwa obozowa czy oczywiście Czerwone maki na Monte Cassino.

Warto też wspomnieć, iż w podziemiach Arki Pana znajduje się Kaplica Pojednania z figurką Matki Bożej Pancernej, która została wykonana z odłamków wydobytych z ran żołnierzy II Korpusu walczących o wzgórze Monte Cassino. Z kolei w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Józefa Gorzelanego znajduje się Skwer II Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie, gdzie w 60. rocznicę Bitwy o Monte Cassino odsłonięto głaz upamiętniający jej bohaterów.

Chór RZAWP posiada w repertuarze ponad 200 utworów, które wykonuje z towarzyszeniem orkiestry, fortepianu lub a’capella. W swoim dorobku artystycznym posiada pieśni patriotyczne, historyczne, wojskowe i religijne oraz współczesne piosenki wojskowe. Na swoim koncie ma wiele nagrań, za które otrzymał m.in. złotą i dwie platynowe płyty. Jest również laureatem nagrody Benemerenti 2001, przyznawanej przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Obecnie dyrygentem Chóru jest Paweł Szkop.
Wstęp odbywać się będzie za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 8 maja w: Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34), Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). Ilość zaproszeń jest ograniczona!
Tak jak wszystkim wydarzeniom realizowanym w ramach tego projektu społeczno-kulturalnego, również i temu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, a koncert poprowadzi Lidia Jazgar.

Realizacja koncertu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu: EDF Polska. Nieocenione jest również wsparcie partnerów: Agencji Art Blue oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Więcej informacji o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, który we wrześniu 2014 roku obchodzi swój jubileusz 10-lecia, można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

Strona wydarzenia:https://www.facebook.com/events/279740092194271/

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 4 i 18 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 26 września 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu 6 i 20 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 11 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 13 września 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 18.15

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LIX  Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  13 września 2023r. na godz. 18:30

siedziba Rady Dzielnicy XVII os. Na Stoku 15 w Krakowie