rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Akcja lato 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

23, czerwiec, 2014 | Aktualności

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała niezwykle atrakcyjny program dla swoich czytelników, którzy będą spędzać wakacje w mieście. W Bibliotece będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, poznawać historię Polski, bawić się w detektywów, śpiewać, grać w stare i nowe gry planszowe oraz gry towarzyskie, wysłuchać niezwykłych opowieści i spotkać się z rówieśnikami.

W każdym tygodniu wakacji czekają na dzieci i młodzież atrakcje przygotowane przez poszczególne filie biblioteczne na terenie Nowej Huty. Oddział dla Dzieci Filii nr 4 proponuje udział w Tygodniu Muzycznym. Dzieci i młodzież z pomocą wolontariuszy – uczniów szkoły muzycznej i przy ich akompaniamencie będą śpiewać znane piosenki turystyczne, przeboje Majki Jeżowskiej, zespołu Fasolki i utwory z dziecięcych programów telewizyjnych. Do dyspozycji śpiewających będzie profesjonalny sprzęt do karaoke. Uczestnicy poznają też instrumenty muzyczne i podejmą próbę gry.

Tydzień Gier rozgrywanych na kartkach papieru, w plenerze, na planszach oraz popularne kalambury proponuje Filia nr 8. Na Tydzień Gier Planszowych zaprasza Biblioteka Główna. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji m.in.: Chińczyka, Warcaby, Eurobisnes. Zajęcia będą miały na celu popularyzację gier planszowych i towarzyskich, które są alternatywą dla gier komputerowych i pozwalają również miło spędzać czas w gronie rówieśników.

Zaproponowane przez Filię nr 1 zajęcia edukacyjne w formie gier i ćwiczeń językowych w Tygodniu Zabaw Alfabetem nauczą logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności oraz wzbogacą słownictwo uczestników zajęć.

Filia nr 9 zaprasza najmłodszych czytelników na Tydzień z Muminkami. Będą to zajęcia opracowane na motywach popularnego cyklu o Muminkach. Dzieci poznają rodzinę Muminków i dowiedzą się dlaczego nie należy gwizdać w teatrze, jak skomplikowaną rzeczą jest napisanie sztuki teatralnej oraz jakie niebezpieczeństwa wynikają z mieszkania w pobliżu góry ziejącej ogniem.
Tydzień z Historią Polski spędzą dzieci w wieku szkolnym w Filii nr 6. Tematem przewodnim spotkań w bibliotece będzie historia niedźwiedzia Wojtka – kaprala 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Andersa. Uczestnicy zajęć udadzą się też do Parku im. H. Jordana, gdzie stanęła figura Wojtka odlana z brązu.

Atrakcyjnie zapowiadają się zajęcia literackie, multimedialne, animacyjne oraz warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim będzie wizerunek smoka w różnych kulturach. Będzie to Tydzień ze Smokami w Filii nr 2.

W Tygodniu Zabaw Literackich w Filii nr 10 uczestnicy wakacyjnych zajęć zapoznają się z podstawowymi terminami dotyczącymi książki i biblioteki oraz nabędą umiejętność szybkiego kojarzenia tytułu z autorem. Ponadto zapoznają się z bieżącą ofertą księgozbioru biblioteki i nauczą się obsługiwać elektroniczny katalog.

Filia nr 3 zaprasza na Tydzień Plastyczny. Podczas zajęć dla dzieci w wieku 7-12 lat rozwijane będą zainteresowania czytelnicze oraz wyobraźnia, umiejętności manualne oraz zaprezentowane zostaną wybrane techniki plastyczne.

Bardzo interesująco będą prowadzone zajęcia w dniach 30 VI – 1 VIII 2014 r. w Filii nr 7. Podczas spotkań pt. 25 Zagadek Detektywistycznych miłośnicy powieści detektywistycznych będą mogli wysłuchać przygód ulubionych bohaterów, rozwiązywać zagadki kryminalne oraz uczestniczyć w grach i zabawach logicznych rozwijających pamięć, spostrzegawczość i kreatywność.

Biblioteka oferuje też bezpłatny dostęp do Internetu oraz edukacyjnych programów i gier komputerowych. W Kącikach Malucha na najmłodszych czytelników będą czekać gry, zabawki i materiały plastyczne.
Szczegółowy harmonogram imprez, godziny otwarcia bibliotek i dane teleadresowe placówek dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem imprezy.

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie