rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Dzień Wadowa

16, wrzesień, 2012 | Relacje

01.07.2012 w Parku w Wadowie odbył się doroczny Dzień Wadowa, zorganizowany przez Radę Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wadowa oraz Ośrodek Kultury Kraków Nowa – Huta.
Impreza jak zwykle obfitowała w liczne atrakcje. Na wstępie, mieszkańców oraz zaproszonych gości powitał prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wadowa Janusz Gruchała wraz z radną Oś Wadów Iwoną Ochyl. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.wice przewodniczący Rady m.Krakowa Józef Pilch wraz z małżonką oraz przew.Rady i Zarządu Dz.XVII Stanisław Madej wraz z małżonką. Następnie przyszedł czas na część artystyczną oraz zawody sportowe. Na boisku odbył się turniej piłkarski Old-boyów o puchar wice przw.Rady m.Krakowa Józefa Pilcha, w którym zwyciężyła drużyna Iskra Łucznowice. Gospodarze imprezy Wadów Taurus zajęli II miejsce. Równocześnie toczyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej przygotowane przez Nowo-Hucki oddział LOK.Zawody odbywały się w dwóch kategoriach :
1 indywidualna kobiet, mężczyzn i dzieci
2 drużyn Stowarzyszeń o puchar Przew.Rady i Zarządu DZ.XVII Stanisława Madeja, w której I miejsce zajęła drużyna Stowarzyszenia Przyjaciół Wadowa.
[nggallery id=9]
W trakcie trwania imprezy można było spróbować swoich sił w konkursie obierania ziemniaków, w sztafecie z wałkiem oraz wyścigu rodzinnym. Na zwycięzców czekały piękne kwiaty oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Punktem kulminacyjnym Dnia Wadowa było wręczenie certyfikatów nadających tytuł „Honorowego Członka Stowarzyszenia Przyjaciół Wadowa” osobom, które w szczególny sposób wspierają jego działalność, byli to m.in.:
Krystyna i Józef Pilch wice Przw.R.M.Krakowa, ks proboszcz parafii Ruszcza –Andrzej Kott, Mieczysław Rutka, Centrum Budowlane „Zilmex” – Zygmunt Mikołajczyk, Pracownia Cukiernicza – Adam Adamek, „Pawex„ –Paweł Kolegowicz, Krak West Trade – Wiesław Madej, Produkcja siatki –Rafał Tapka, Hurtownia Mrożonek „Ban-Food„ – Zbigniew Banyś. Certyfikaty w imieniu zarządu Stow.Przyj.Wadowa wręczył prezes Stow.mgr inż. Janusz Gruchała .
Podobny tytuł początkiem roku 2012 otrzymał już Przew.Rady i Zarządu DZ.XVII Stanisław Madej wraz z małżonką Anną.
Wszyscy zebrani mogli również obejrzeć uaktualnioną wystawę fotograficzną „Wadów Dawniej i Dziś„ przygotowaną przez Joannę Gruchała i Irenę Cwynar oraz występy grupy chirliderek „Wadowianki„ prowadzonej przez Klaudię Cwynar, a także tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków ze Społecznego Przedszkola nr 63 w Wadowie pod opieką p.dyr.Marty Soloch. Na maluszków czekał lunapark, a także przejażdżka wierzchem na kucyku Justyny Cecugi oraz dla odważnych na koniach braci Kmiecik. Wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe. Tradycyjnie dzięki Gospodarstwu Rolnemu państwa Elżbiety i Franciszka Walczyk można było przejechać się dorożką. Na bardziej zmotoryzowanych czekał zabytkowy dżip p.Marka Istratiego. Zabawy i konkursy z licznymi nagrodami dla dzieci przygotowały p.Teresa Ziomek, Teresa Ziętara oraz Helena Rzepień.
Imprezę „Dzień Wadowa„ zqkończyła trwająca do późnych godzin wieczornych zabawa taneczna przy muzyce zespołu Royal Band ze Słowacji .
Organizatorzy składają gorące podziękowania, w szczególności wszystkim Członkom Stow.Przyj. Wadowa, osobom oraz firmom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia tej imprezy, jak również gorące podziękowania kierują do VI Oddz.Straży Miejskiej oraz VII Komisariatu Policji w Nowej Hucie dzięki którym impreza odbyła się w bezpiecznej atmosferze.
Całość imprezy zaaranżował i nadzorował Zarząd Stowarzyszenia Przyjąciół Wadowa w osobach wice prezes Wojciech Piskorz i Grzegorz Gawlik oraz prezes mgr inz Janusz Gruchała, a prowadzili Krzysztof Karolczyk i Marcin Zbroja .

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie