rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Ferie w Bibliotece

7, luty, 2014 | Aktualności

Ferie zimowe w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej – „Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart” 03.02.2014 r. do 16.02.2014 r.
Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie opracowała bogaty i różnorodny program na ferie zimowe pn. „Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart” . Ofertę kieruje do wszystkich dzieci, które pozostaną w Krakowie.

Zajęcia będą się odbywały w cyklach m. in.: „Akademia Filmowa w Bibliotece”, „Ekologia jest modna”, ”Klub bibliomaniaków”, „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie”, „Akademia rozwoju wyobraźni” oraz „Legalnie w necie”.

Placówki biblioteczne będą organizowały konkursy plastyczne pn.: „Sporty zimowe”, „Moja Biblioteka” i „Zima na moim osiedlu” oraz warsztaty: literacko-plastyczne, dla maturzystów, komputerowe i ekologiczne. Warsztaty literacko-plastyczne będą służyć pomocą uczestnikom konkursu pt. „Literacka Mania Komiksowania”, ogłoszonego w kwartalniku elektronicznym Regalik. Konkursowy komiks ma być ilustracją do znanego wiersza, fragmentu prozy lub własnej twórczości. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-14 lat. Uczestnikom warsztatów Biblioteka zapewnia materiały plastyczne. Program warsztatów komputerowych będzie dotyczył zagrożeń w sieci i ochrony własności intelektualnej, np. „Dbaj o fejs” – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat na podstawie scenariusza „Przygody Fejsmena – prywatność w sieci”.

14 lutego 2014 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 odbędzie się finał akcji „Kocham recykling 2014”, która rozpoczęła się w grudniu 2013 r. Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję ekologiczną Dominika Dobrowolskiego, w której bierze udział 60 polskich miast. Osoby, które przyniosą 5 baterii otrzymają lizak w kształcie serca! Działania wpisują się w cykl: „Ekologia jest modna” realizowany przez Bibliotekę. Dla dzieci w wieku 8-12 lat Filia nr 4 zorganizuje wycieczkę do Małopolskiego Ogrodu Sztuki – „Biblioteka- miejsce spotkań”. Uczestnicy zwiedzą ciekawe pracownie: komputerowe, gier, komiksu, pracownie artystyczne i przekonają się, że w Bibliotece nie można się nudzić!
W ramach cyklu „Akademia Filmowa w Bibliotece” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 wyświetlane będą filmy i prowadzone będą rozmowy, które wprowadzą młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej oraz zachęcą do sięgnięcia po oryginał literacki.
Młodzi czytelnicy, którzy z niecierpliwością czekają na nowe książki i możliwość wymiany opinii na ich temat będą mieli okazję w czasie ferii uczestniczyć w przeglądach nowości wydawniczych organizowanych w cyklu: „Klub bibliomaniaków”.

W ramach cyklu: „Akademia rozwoju wyobraźni” będą się odbywały zajęcia zachęcające do twórczych poszukiwań. W Filii nr 7 dzieci wysłuchają fragmentów Mitów dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Lektura wprowadzi najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, poznają Olimp – siedzibę bogów i podejmą próbę wystawienia sztuki ”Złoto i uszy króla Midasa”.

Pełny harmonogram wydarzeń do pobrania tutaj.

Biblioteka zapewnia również bezpłatny dostęp do Internetu, edukacyjnych gier komputerowych i planszowych, platformy e-learningowej FunEnglish.pl i angielski123.pl. oraz najmłodszych zaprasza do Kącika Malucha.
Dzieci, które odwiedzą biblioteki w czasie ferii zimowych nie będą się nudzić, spędzą czas bezpiecznie w gronie rówieśników. Szczegółowe informacje na www.biblioteka.krakow.pl

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie