rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

III Festiwal Zaklęte w Dyni

19, wrzesień, 2014 | Aktualności

Od lat na całym świecie odbywają się liczne dyniowe imprezy cieszące się dużą popularnością i przyciągające rzesze fanów i turystów. Od dwóch lat w ślad za organizatorami tych wydarzeń idą Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i w tym roku zapraszają na trzeci już Festiwal Zaklęte w Dyni pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Towarzyszyć mu będą liczne atrakcje.

Po sukcesie poprzednich edycji, w planie tegorocznej nie mogło zabraknąć bezpłatnych warsztatów carvingowych, sztuki która cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy osobiście zapiszą się do 18 września lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków), będą mieli możliwość poznania technik fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Zajęcia warsztatowe w sobotę 20 września w Klubie Wersalik na os. Ogrodowym 15 poprowadzą mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.

Zdolnościami plastycznymi będzie można wykazać się nie tylko podczas warsztatów. Festiwal Zaklęte w Dyni to także niezwykłe dyniowe konkursy. W ramach konkursu Dyniowe cudeńka jury będzie oceniać oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji i ogólny wyraz kompozycji. Wszystkich hodowców i pasjonatów organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie Dynia, jaka jest każdy widzi. Imponująca wielkość, oryginalny kształt i kolor, to te czynniki, które decydować będą o wygranej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 18 września. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów, już niebawem na www.zakletewdyni.pl.

W niedzielę 21 września w godz. 12.00-16.00 organizatorzy zaproszą wszystkich na imprezę finałową, która odbędzie się w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie. Oprócz dyniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych i seniorów, na przybyłych czekać będą dyniowy kącik gier i zabaw rodzinnych, w którym dorośli wraz ze swymi pociechami będą mogli spróbować swoich sił w łamigłówkach i konkurencjach sportowych, stoiska z malowaniem twarzy, a także degustacja dyniowej potrawy. W programie przewidziano ponadto rozstrzygnięcie dyniowych konkursów. Festiwal zakończy wystawa fotograficzna, która w październiku prezentowana będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, będącej partnerem Festiwalu oraz w grudniu gmachu głównym Urzędu Miasta Krakowa.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 4 i 18 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 26 września 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu 6 i 20 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 11 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 13 września 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 18.15

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LIX  Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  13 września 2023r. na godz. 18:30

siedziba Rady Dzielnicy XVII os. Na Stoku 15 w Krakowie