rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Koncert Muzyki Gospel „NA CHWAŁĘ PANU”

10, kwiecień, 2015 | Aktualności

W dniu 18 kwietnia 2015 r., o godz. 18:00 na wspaniały czas chrześcijańskiego muzykowania zapraszają MDK Fort 49 „Krzesławice” oraz Parafia Miłosierdzia Bożego. Koncert muzyki gospel będzie zwieńczeniem trzydniowych warsztatów, które odbywać się będą w dniach od 16 do 18 kwietnia 2015 r., w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie. Uroczysty koncert odbędzie się w Kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie, os. Na Stoku 1A. Będzie to radosny czas, w którym wielki gospelowy chór zaśpiewa na „Na chwałę Panu”. Podczas koncertu młodzieżowe grupy wokalne MDK wystąpią pod kierunkiem wybitnych instruktorów i kompozytorów z Polski i Danii: Szymona Markiewicza oraz Filipa Kofoda.

Szymon Markiewicz
– pianista, kompozytor, dyrygent, – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Jako pianista kształcił się pod kierunkiem prof. Dana Larkina w Berklee Collage of Music w USA na kierunku advanced jazz-gospel keyboards&theory, także Jason’a Thompsona(UK), Howarda Francisa(UK). Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA.
Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech, i Stanach Zjednoczonych współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych. Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem(USA), zarówno jako pianista i kierownik muzyczny. W latach 2005-2010 dyrektor muzyczny i dyrygent krakowskiego chóru – Kraków Gospel Choir, z którym regularnie koncertował w kraju i za granicą. Na stałe współpracuje z chórami gospel z Krakowa. Współpracuje także z chórem New Revelation z Londynu, z którym odbył trasę koncertową w 2011r. Jako pianista i aranżer współtworzył z Norrisem Garnerem projekt Mali Music(USA), Make me new, nominowany w 2012 roku przez US Bet Awards oraz SONY MUSIC ENTERTAINMENT. Od 2013 współpracuje z międzynarodową szkoła baletową w Waszyngtonie, Kirov Academy of Ballet oraz Alvin Ailey American Dance Theater, debiutując występem w sierpniu 2013 w Kennedy Center, Millenium Stage jaka pianista, a także kompozytor muzyki baletowej do opery RUKA by Tony Small, wystawionej w Terrace Theater w Kenedy Center w lipcu 2014r.
Jako pedagog Szymon współpracuje z organizacja The Boys and Girls Clubs of Greater Washington,  współtworząc wakacyjne programy dla młodzieży z USA, prowadzone jako master classes przez wybitnych artystów USA, Europy i Azji taki jak m. in.:Denyce Graves (Metropolitan Opera USA), Vasko Dukowski( NYSymphony Orch.USA), Lori Williams (DC Jazz Festival), dr. RyoYanagitan (Japan), Victor Provost (DC Jazz prof.)
www.szymonmarkiewicz.com.pl

Filip Kofod
– kompozytor, perkusista i aranżer. Na codzień mieszka w Kopenhadze. Od kilkunastu lat zaangażowany w ruch młodzieżowy w Danii, pracując jako pedagog i nauczyciel dla Lutersmisson i Ostmission., prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży. Kompozytor i producent dwóch własnych albumów z muzyką inspirowaną głównie duńskimi hymnami i psalmami. Od 2004r współpracował z wieloma artystami gospel z Danii, Polski, Wielkiej Brytanii oraz USA. Filip bardzo lubi Polskę, szczególnie za nasza gościnność wyśmienitą kuchnię polska oraz wielu dobrych przyjaciół.

Organizatorzy:
MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie
Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie

Patronat honorowy:
Rada Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie

Patronat medialny:
Głos Tygodnik Nowohucki
Radio Plus 106,1

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie