rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Koncert Paschalny

28, maj, 2014 | Aktualności

Na zakończenie okresu wielkanocnego 8 czerwca 2014 r. o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Paschalny w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Wystąpi Krzysztof Pawlisz oraz Krakowskie Trio Stroikowe. Wstęp wolny.

Koncert zamyka liturgiczny okres wielkanocny, zwany inaczej paschalnym, który kończy się Niedzielą Zesłania Ducha Świętego w 50 dni po Wielkanocy. W tym roku Zielone Świątki wypadają 8 czerwca, dlatego też ten dzień wybrano jako datę Koncertu Paschalnego w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a, Kraków). Wykonawcami będą artyści: Krzysztof Pawlisz – organista o międzynarodowym dorobku artystycznym oraz Krakowskie Trio Stroikowe w składzie: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę związaną z okresem paschalnym, ze szczególnym uwzględnieniem święta Zesłania Ducha Świętego. Zabrzmią m. in. finałowe frazy z organowej Mszy na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego Oliviera Messiaena oraz Concert Champetre Henriego Tomasiego. Niewątpliwą atrakcją koncertu będą organowe improwizacje dedykowane św. Janowi Pawłowi II z okazji 35. rocznicy jego I pielgrzymki do Polski. Koncert zakończy słynna Toccata con Fuga d-moll J. S. Bacha.

Na kolejną wyjątkową duchową i artystyczną ucztę w ramach Muzycznych Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich serdecznie zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 r. z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych instrumentalistów: oboisty Marka Mleczki, klarnecisty Romana Widaszka oraz fagocisty Pawła Soleckiego, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej, uzyskując wiele nagród. Krzysztof Pawlisz jest wielokrotnie nagradzanym organistą, doktorem sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka. Obecnie naucza gry organowej w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej im. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie oraz w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w tymże mieście. Pełni też funkcję kantora kościoła Zesłania Ducha Świętego w Krakowie. Prócz interpretacji muzyki organowej interesuje się improwizacją organową.

Fotorelacje z poprzednich koncertów z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich można obejrzeć na www.krakownh.pl.

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie