rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Mikołajkowe Niespodzianki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

30, listopad, 2016 | Aktualności

Jest takie zawołanie, którego początkiem grudnia każdego roku nasłuchują wszystkie dzieci. Dobrze wiedzą, kto się kryje za tajemniczym Ho, ho ho…! Święty Mikołaj i jego ekipa znów wyruszą w świat, by obdarowywać dzieci uśmiechem i upominkami. Renifery zaprzężone? Prezenty spakowane? Czapka z pomponem na głowę i w drogę! A gdzie będzie można spotkać Mikołaja? Oczywiście w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Już 3 grudnia Święty Mikołaj zawita do Klubu Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17) na Mikołajkowy poranek z teatrem i plastyką. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć przedstawienie Legenda o Świętym Mikołaju oraz przygotować wyjątkowe ozdoby w studio ozdób choinkowych. Grzecznym dzieciom Mikołaj rozda prezenty – również te wpadające przez komin, które przechwycili rodzice. Następnego dnia Mikołaj skieruje swoje renifery do Klubu 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Mikołaj tuż, tuż to doskonała zabawa w gry zimowe i wspólne przygotowywanie wierszyka w oczekiwaniu na znamienitego Gościa z dalekiej Laponii. Tymczasem 6 grudnia na spotkaniu w ramach Klubu Rodziców: Dogoń Żyrafę i niespodzianka dla św. Mikołaja to dzieci z rodzicami wspólnie przygotują prezenty dla Mikołaja. 6 grudnia w Klubie Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) odbędzie się Mikołajkowy podwieczorek. Artyści przygotują dla dzieci spektakl pt. Przygody Franka bałwanka. Uczestnicy imprezy wspólnie poszukiwać będą Świętego Mikołaja a jak już go znajdą, to na pewno będą mogli liczyć na prezenty. Mikołajkowe spotkanie z akcentem teatralnym odbędzie się także 7 grudnia w Klubie Karino (ul. Truskawkowa 4). Spektakl Zimowa opowieść Mikołajkowa przygotuje Teatr Wiśniowy, a animatorzy zapewnią różnorodne zabawy, które przygotują dzieci na spotkanie z Mikołajem. Również 7 grudnia Mikołaj spotka się z dziećmi i ich rodzicami w Klubie Dukat (ul. Styczna 1). Klub zaprasza na Baby Café: W poszukiwaniu św. Mikołaja – rodzinną zabawę animacyjną z konkurencjami i przeszkodami do pokonania w drodze do św. Mikołaja. Kilka dni później – 12 grudnia – w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26) w ramach cyklu Zaczarowana biblioteka najmłodsi pod opieką instruktorów z Nowohuckiej Biblioteki Publicznej zgłębiać będą tajniki pracy Świętego Mikołaja. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda miejsce pracy całej drużyny, skąd się biorą Wasze prezenty i czy Mikołaj też je dostaje, musicie koniecznie przyjść do Klubu Mirage na przedświąteczne spotkanie.
A czy ktoś powiedział, że Mikołajki to tylko święto dzieci? Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) przygotował na 3 grudnia propozycję dla pań – wszystkich zwolenniczek zdrowego i aktywnego stylu życia oraz dobrej zabawy – Mikołajkowy maraton fitness. W programie znajdą się m.in. zajęcia z latinoaerobiku, zumby oraz jogi. Nie zabraknie dawki pozytywnej energii a kto wie, może zawita sam Święty Mikołaj i to z prezentami, a może jeszcze inny równie pożądany przez panie gość.
Jak widać Mikołaj spędzi w Nowej Hucie kilka grudniowych dni, więc każdy będzie miał szansę, żeby się z nim spotkać. Nie zabraknie upominków, ale przede wszystkim dobrej zabawy w gronie rówieśników – bo choć podarunki są tego dnia ważne, to nie najważniejsze. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.krakownh.pl.

KONTAKT:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10, wew. 23
imprezy@krakownh.pl, www.krakownh.pl

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie