rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Rekrutacja do ArcelorMittal Poland

29, listopad, 2017 | Aktualności, Wydarzenia

O tym, jakich pracowników poszukuje firma ArcelorMittal Poland opowiada Agnieszką Woźniak, szef GEDP, Szkoleń i Rekrutacji.
Czy ten rok jest wyzwaniem jeśli chodzi o rekrutację?

– W tym roku rzeczywiście rekrutacja przybrała spore rozmiary. Jest to niewątpliwie związane z wypełnianiem luki pokoleniowej w naszej firmie. Rekrutujemy pracowników zarówno na stanowiska umysłowe, jak i produkcyjne. Dotychczas przyjęliśmy ponad 400 osób do ArcelorMitttal Poland, spółek Sanpro Synergy i ABC oraz do innych spółek z Grupy, m. in. do Commercial Long, Tubular Products czy CTS (techniczne wsparcie klienta). Na chwilę obecną mamy otwartych ponad 200 rekrutacji, z tego około 50 na stanowiska specjalistyczne.
Do jakich obszarów przyjmujecie obecnie nowych pracowników?

Poszukujemy kierowników projektów, a więc osób z doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz wykształceniem technicznym kierunkowym – mechanicznym i elektrycznym.
Drugą poszukiwaną przez nas grupą są automatycy i programiści.To są nasze dwa największe projekty rekrutacyjne.
Potrzebujemy także specjalistów na produkcję, głównie mechaników i elektryków do utrzymania ruchu, metalurgów i inżynierów procesu, praktycznie do wszystkich naszych zakładów produkcyjnych. Wymagany przez nas profil to osoby po studiach kierunkowych technicznych, z min. dwuletnim doświadczeniem i znajomością języka angielskiego.
Jakimi cechami powinna się wyróżniać osoba ubiegająca się o pracę?
Szukamy kandydatów otwartych na rozwój, chętnie podejmujących wyzwania. .Jesteśmy zainteresowani współpracą z ludźmi, którzy nie tylko są otwarci na zmiany, ale sami napędzają zmianę w organizacji, która pozwala jej iść do przodu. Jako że pracujemy w międzynarodowym środowisku, bardzo ważna jest znajomość języka angielskiego.
Jak wygląda proces rekrutacji?
Ze względu na to, że na Śląsku i Małopolsce jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, firmy mocno konkurują ze sobą w tym obszarze. Osoby utalentowane i specjaliści znikają z rynku pracy w błyskawicznym tempie, dlatego proces rekrutacji musi przebiegać szybko i sprawnie. Na sukces tego procesu składa się praca rekrutera, który wyszukuje odpowiednich kandydatów i przyciąga ich do organizacji, ale i menedżera, który powinien zaangażować się w proces i zweryfikować kompetencje kandydata. Staramy się, aby proces rekrutacji składał się z maksymalnie dwóch spotkań, po których powinna zapaść decyzja odnośnie kandydata. Przeciąganie decyzji w czasie działa na naszą niekorzyść.
.
W jaki sposób zachęcacie osoby do pracy w ArcelorMittal Poland?
Naszym potencjalnym kandydatom pokazujemy, że jesteśmy firmą stabilną z solidnymi podstawami z przeszłości i solidnymi perspektywami na przyszłość. Kładziemy nacisk na nowoczesność i automatyzację, podkreślając, że jesteśmy firmą, która ma wpływ na to, jak będzie wyglądał świat w przyszłości.
Uczestniczymy w targach pracy i innych wydarzeniach organizowanych przez szkoły i uczelnie techniczne, takie jak: AGH, Politechnika Śląska i Krakowska. Są to uczelnie, z którymi stale współpracujemy, jeśli chodzi o praktyki i staże studenckie. Targi pracy są doskonałą okazją do kontaktu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy. Za każdym razem nasze stoisko odwiedza kilkaset osób.
Na jakie profity mogą liczyć przyszli pracownicy ArcelorMittal Poland?
Na dokładnie takie same, jakie oferujemy aktualnym pracownikom – szeroki pakiet świadczeń socjalnych, dofinansowanie posiłków, kartę Multisport, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i pracowniczy program emerytalny. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać z firmowych przedszkoli w Dąbrowie Górniczej i Krakowie.
Każdy ma szansę brać udział w prowadzonych w firmie projektach. Możliwości rozwoju osobistego są bardzo szerokie i pozwalają każdemu pracownikowi, który wykaże inicjatywę i zaangażowanie na kształtowanie satysfakcjonującej go ścieżki kariery.

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 4 i 18 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 26 września 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu 6 i 20 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 11 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 13 września 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 18.15

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LIX  Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  13 września 2023r. na godz. 18:30

siedziba Rady Dzielnicy XVII os. Na Stoku 15 w Krakowie