rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Tydzień Bibliotek w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

25, kwiecień, 2013 | Aktualności

Propozycje Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 8 do 15 maja 2013 r. w Tygodniu Bibliotek
Jubileuszowy dziesiąty Tydzień Bibliotek, promujący czytelnictwo i biblioteki, będzie przebiegał w 2013 roku pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała różnorodną ofertę działań i imprez wpisujących się w tegoroczną tematykę i zaprasza wszystkich zafascynowanych drukowaną książką, audiobookiem oraz tych którzy docierają do literatury i wiedzy za pomocą komputera.

Hasło „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” nawiązuje do pozytywnych zmian zachodzących w bibliotekach. Zmiany wynikające z zastosowania nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w zasadniczy sposób zmieniły postrzeganie bibliotek i bibliotekarzy, które stają się centrami wiedzy, edukacji i kultury, proponują ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie dokłada wszelkich starań, aby każdy użytkownik miał szansę osobistego rozwoju i aby mógł korzystać z wszystkich oferowanych treści.

Wszystkie placówki Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Tygodniu Bibliotek włączą się aktywnie w akcję popularyzacji książek, czytelnictwa i bibliotek jako miejsc, które należy odwiedzać.
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Filii 4 w os. Zgody 7 zorganizuje piątą już Noc w Bibliotece pn.„Podróż przez Układ Słoneczny” (z 10 na 11 maja, w godz. od 20.00 do 8.00 rano), będzie to zabawa czytelnicza dla dzieci w wieku 9-12 lat. Gościem „Nocy w bibliotece” będzie Pan Tymon Kretchmer z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, który wyjaśni teorie interesujących zjawisk astronomicznych na temat Słońca, Układu Słonecznego, Galaktyki i Wszechświata (np. zaćmień, zakryć gwiazd, przejść planet na tle tarczy Słońca). Dzieci przy dobrej pogodzie będą obserwować majowe niebo nad biblioteką. Uczestników „Nocy w bibliotece” czeka wiele atrakcji, będą brać udział w ciekawych zabawach ruchowych i plastycznych. Noc spędzą
w śpiworach.

Wiele przedsięwzięć w Tygodniu Bibliotek będzie poświęconych Julianowi Tuwimowi w związku z ogłoszonym przez Sejm RP roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima. 60. rocznica śmierci poety i 100. rocznica debiutu literackiego stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie.
Filia 6 NhBP zorganizuje IV Konkurs Recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. „Ulubione, śmieszne i pocieszne”. Uroczysty finał, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy XVII odbędzie się w dniu 9 maja 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”.

Przewidziane są również przeglądy nowości wydawniczych zakupionych do Biblioteki, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki oraz zajęcia edukacyjne realizowane przez bibliotekarzy, wolontariuszy Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza oraz studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ .

Szczegółowe informacje zawierające wydarzenia Tygodnia Bibliotek w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej znajdują się na stronie www.biblioteka.krakow.pl

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie