rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Wystawa – Olga Baca „Świat zaklęty”

28, kwiecień, 2014 | Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia prac fotograficznych Olgi Baca. Wystawa nosi tytuł „Świat zaklęty” i będzie prezentowana w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b od 29 kwietnia do 30 maja 2014 roku. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 29 kwietnia 2014 r., o godz. 18:00.

Cykl zdjęć “świat zaklęty” pokazuje tradycyjny obrzęd wypasów owiec na Podhalu, codzienne życie, z którym zmagają się góralscy pasterze przy wyrobie słynnego, regionalnego sera oscypka oraz redyk – czyli wiosenny wymarsz baców z owcami na hale i ich uroczysty powrót do domów w strojach góralskich jesienią. Fotografie pokazują nietypowe już dziś zajęcie jakim jest pasterstwo, niepowtarzalny i unikatowy świat, który dzięki sile tradycji zachował się przez wieki w nienaruszonym stanie, daleko od szosy, bez dobroci materialnych jakie niesie za sobą postęp cywilizacyjny.

Pomysł na realizację cyklu, wziął się po części z moich korzeni podhalańskich jak i z zamiłowania do kameralnych tematów fotograficznych bazujących na etniczności i folklorystyce, fascynacji reportażem oraz miłości do przyrody.

Fotografie zostały wykonane w okresie wiosna/jesień 2011 roku i są selekcją z bardzo obszernego materiału. Są efektem mojej długiej współpracy z niejedną osobą, długim obcowaniem na halach. Są także esencją tego co mogłam tam zobaczyć, dotknąć, posmakować i poczuć na własnej skórze. Wszystko po to, by móc jak najrzetelniej zobrazować cały ten magiczny świat, podzielić się nim z innymi i pokazać tę drugą, niełatwą stroną tradycji, która być może już w niedługim czasie niestety ulegnie diametralnej zmianie.

Olga Baca
fotograf, pasjonatka, inspiratorka, marzycielka, poszukiwacz wyjątkowości.

Urodzona w Krakowie, w 1987 roku. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi pod opieką prof. Krzysztofa Hejke. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w całej Polsce. Na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną: ślubną, reklamową itp, grafiką oraz prowadzi kursy fotograficzne. Współpracowała z agencją FORUM a obecnie ze stowarzyszeniem FotoBzik. Olga wiecznie niespokojna duchem, uwielbia podróżować oraz odkrywać nowe horyzonty.

„Fotografia jest moją pasją od najmłodszych lat a obecnie przerodziła się w sposób na życie. Fascynuje mnie reportaż, ciekawią charaktery a ponad wszystko kocham przyrodę dlatego z domu ciężko jest mi się wybrać bez aparatu. Codziennie fotografuję szukając w dniach powszednich czegoś niezwykłego a podczas pracy nad większym materiałem szukam prawdy, życia oraz ludzi z pasją. Fotografia jest dla mnie furtką, która otwiera wcześniej zamknięte ścieżki, jest drogą, która prowadzi przez życie, wytycza cel w podróży, jest kluczem do zawierania znajomości, spostrzegania czegoś nowego. Jest smakiem… dotykiem…zmysłem, którego nigdy się nie zapomina. Jest pragnieniem bez którego nie da się żyć!”

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 4 i 18 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 26 września 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu 6 i 20 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 11 września 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 13 września 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 14 września 2023 o godz. 18.15

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LIX  Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  13 września 2023r. na godz. 18:30

siedziba Rady Dzielnicy XVII os. Na Stoku 15 w Krakowie