rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Zapowiedzi imprez plenerowych w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

14, czerwiec, 2016 | Aktualności

Jak co roku, w czerwcu Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zachęca do udziału w licznych imprezach plenerowych dla całych rodzin. W trzy czerwcowe weekendy Kluby zapraszają na dni osiedli i piknik, które w tym roku mają szczególny charakter, ponieważ stanowią część obchodów jubileuszu 25-lecia Ośrodka Kultury.

W sobotę 11 czerwca Klub Jedność (ul. Drożyska 3c) zaprasza na Dzień Wolicy na ludową nutę, podczas którego będzie można usłyszeć tradycyjne melodie ludowe z różnych regionów Polski. W programie imprezy znajdą się również tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne. Odbędzie się także loteria fantowa, a całość zakończy zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Dzień później Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta świętować będzie swoje 25-lecie podczas Urodzinowego Dnia Łuczanowic, na który zaprasza Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11). W urodzinowym klimacie spędzić będzie można bogate w atrakcje popołudnie, wśród nich między innymi, spotkania z clownami i szczudlarzami, występy mażoretek i grup tanecznych. Na dzieci czekać będą bumper-ball i mini lunapark, a uwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna.

Może zawsze marzyłeś o tym, żeby znaleźć się na Dzikim Zachodzie? Zatem Dzień Branic, to impreza właśnie dla Ciebie. 18 czerwca Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) zabierze wszystkich na westernową przygodę. Wydarzeniu towarzyszyć będą tematyczne konkursy i zabawy: wystrzałowy saloon, szybki rewolwerowiec, gorączka złota, tańce country, kowboje i strzelnice oraz saloon grill. Z repertuarem country wystąpi także zespół Nutki. Na zakończenie imprezy zabawa taneczna z zespołem Pro-Fill.

19 czerwca Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na aż trzy wydarzenia. Na os. Centrum A odbędzie się Piknik sąsiedzki organizowany przez Klub Jędruś. Na przybyłych czekać będą oranżada, relaks, ciekawe warsztaty i leniwe rozmowy. A z okazji jubileuszu Ośrodka uczestnicy ułożą Urodzinową Symfonię Graną Na Wszystkim.

W programie imprez plenerowych nie może zabraknąć także corocznego Święta Czyżyn, na które zaprasza Klub 303. Tym razem 19 czerwca na terenie przy ZSO nr 14 (os. Dywizjonu 303 nr 66) pojawi się całkowicie bezpłatne wesołe miasteczko oraz kolorowe baloniki napełniane helem. Wśród atrakcji nie zabraknie pleneru malarskiego, malowania buziek, konkursów latawców i literackich i czytania bajek. Po raz pierwszy będzie bezpłatna wata cukrowa, potyczki i zabawy sumo z użyciem niezawodnych Bumper Ball, a także konkursy sportowe i strzeleckie z atrakcyjnymi nagrodami. Na rodziny czekać będą pokazy technik interwencyjnych Straży Miejskiej, pokazy Hapkido Moo Hak Kwan Polska, Street Workout Park, Klubu Sportowego Capoeira Brasil. O godz. 19.30 na scenie zagrają: Proforma oraz Polar i Rywin. Na pożegnanie, co stało się już kolejną tradycją czyżyńskiego święta, pokaz Fire Show zaprezentuje Grypa Cyrkowa z Klubu 303.

W niedzielę 19 czerwca odbędzie się również Dzień Krzesławic w stylu EKO. Organizatorzy postanowili połączyć edukację mieszkańców na temat selekcji odpadów z dobrą zabawą. Prócz wielu zabaw i konkursów wysłuchać będzie można także EKO-dźwięków w wykonaniu lokalnych artystów. Podczas festynu odbędzie się również loteria fantowa, w której do wygrania będzie EKO-POJAZD. Tuż przed zabawą taneczną, trio Wąsy rozgrzeje uczestników w rytmach muzyki country.

W ostatnią sobotę czerwca (25.06.), Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza na świętowanie Dnia Grębałowa w duchu piłkarskich emocji. W tym roku festyn realizowany będzie w trzech blokach: od godz. 11.00 rodzinna gra terenowa Królowie autostrad, w godz. 15.00-19.00 właściwa część festynu z mnóstwem piłkarskich atrakcji tj. pokazy młodych piłkarzy i piłkarek, Strefa małego kibica dla najmłodszych, gdzie czekać będą konkursy sprawnościowe i plastyczne, a dla dorosłych Strefa dużego kibica. Od godz. 19.00 zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na Was w tym miesiącu w Nowej Hucie – oczywiście z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.krakownh.pl.

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie