rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Zapowiedzi wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

10, październik, 2018 | Aktualności

12.10. godz. 18.00, Wieczór Papieski – Lekcja Życia
Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) – B

Przypadająca w tym roku 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża i zbliżający się – obchodzony przez Kościół katolicki w Polsce 16 października – Dzień Papieski, stanowią okazję do przypomnienia życia i misji Jana Pawła II. Artystycznej interpretacji treści papieskiego nauczania podejmie się Klubowa Grupa Poetica z zaprzyjaźnionego Klubu Dukat, którą tworzą mieszkańcy Grębałowa. Reżyserem przedstawienia jest Magdalena Rutkowska-Oliwa.
Wstęp wolny!

13.10. godz. 19.30, Ojczyzno Nie Zapomnę Ciebie – Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich
Kościół Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a)
W 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W całym kraju obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia tego wydarzenia i z tej okazji realizowane są różnorodne działania mające na celu upamiętnić tamten czas. Również organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapragnęli włączyć się w to wspólne świętowanie, zapraszając wszystkich na koncert zatytułowany Ojczyzno nie zapomnę Ciebie, który odbędzie się 13 października o godz. 19.30 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A).

Wykonawcami będą cztery młodzieżowe zespoły: Orkiestra Smyczkowa i Chór Mieszany Kolegium św. Stanisława z Lublany (Słowenia) oraz Orkiestra Symfoniczna i Chór Chopiniada Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. Zespoły te od kilku lat współpracują ze sobą w ramach międzynarodowego projektu Erasmus.
Ramy koncertu stanowią dwa historyczne Hymny – Bogurodzica, którą będzie można usłyszeć w wersji instrumentalnej i Gaude Mater Polonia. Wartym zauważenia, zwłaszcza w kontekście świętowanego Jubileuszu odzyskania niepodległości, jest utwór Ojczyzna autorstwa polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego, na chór i organy. Centralnym punktem programu będzie wykonywana przez połączone zespoły i solistów, Msza Dziecięca angielskiego kompozytora i dyrygenta Johna Ruttera.
Niecodzienną sytuacją będzie fakt, że podczas koncertu wystąpi trzech dyrygentów: Damijan Močnik, Marek Hampel, Marceli Kolaska. W programie znajdą się także wykonania trzech solistów: sopran Magdalena Pilarz-Bobrowska, baryton Miha Zupanc Kovač i organista Marek Walczak.

Na koncert zapraszają Organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.
Partnerami koncertu są: Instytut św. Stanisława w Lublanie, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. Im. Fryderyka Chopina w Krakowie, Program Erasmus +
Sponsorem strategicznym cyklu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.
Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metro-polita Krakowski.

14.10. godz. 15.00, Otwarcie Klubu Zakole
Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek zapraszają na otwarcie nowego Klubu Zakole. W niedzielę, 14 października 2018 r., do użytku krakowian zostanie oddany nowoczesny ośrodek życia społecznego o powierzchni aż 350m2.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego. W 2014 r. Pan Prezydent prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o budowie Klubu w Kantorowicach. Realizatorem inwestycji był Zarząd Inwestycji Miejskich.

Budynek Klubu został wzniesiony w tzw. technologii pasywnej. Dzięki temu koszty jego eksploatacji i ogrzewania będą mniejsze o ok. 30% w stosunku do budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej. Atut natury estetycznej stanowi jego malownicze położenie – Klub wzniesiono na 50-arowej działce, pośród drzew i ogrodu, który powstał w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” z udziałem Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz mieszkańców Kantorowic.

Zakole jest już trzynastym klubem Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta – największej nowohuckiej instytucji kultury pod względem ilości funkcjonujących oddziałów. Każdego miesiąca, oprócz ponad 140 zajęć stałych, w Ośrodku Kultury odbywa się dodatkowo ok. 70 jednorazowych wydarzeń: wernisaży, wystaw, koncertów, festiwali, warsztatów i spotkań edukacyjnych. Ich uczestnikami są dzieci, rodziny, dorośli i seniorzy. Działalność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta sprzyja rozwojowi pasji, zainteresowań i umiejętności nowohucian, a jego placówki są miejscami przyjaznymi i sprzyjającymi spotkaniom.

Oferta Klubu Zakole – opracowana w porozumieniu z lokalną społecznością – to między innymi zajęcia finansowanego ze środków miejskich Klubu Rodziców, a także warsztaty plastyczne, rytmiczne, choreograficzne, muzyczne oraz wokalne dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Interesująco zapowiada się oferta zajęć teatralnych, które będą oczkiem w głowie kierownika klubu – artysty nowohuckiego Teatru Ludowego Jarosława Szweca. Miłośnicy sztuk pięknych będą mieli okazje zająć się rzeźbą, malarstwem a nawet tworzeniem wyrobów ceramicznych. Dla dorosłych przewidziano między innymi zajęcia fitness, zumby, a także stworzenie „strefy mieszkańca” – kącika gier planszowych i świetlicowych oraz miejsca spotkań sąsiedzkich.

Ofertę zajęć będą mogli poznać bliżej – w ramach Dnia Otwartego Klubu Zakole – wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział 14 października w imprezie inaugurującej działalność placówki. Oprócz zajęć pokazowych przewidziano występ artystyczny pani Małgorzaty Krzysicy – artystki Teatru Ludowego, koncert zespołu Classic oraz zabawę taneczną z zespołem Telex. Na najmłodszych gości czekać będzie mini wesołe miasteczko i animacje. Organizatorzy zapraszają na zajęcia pokazowe od godz. 15.00, pierwsze występy artystyczne przewidziano na godz. 16.00, a oficjalne otwarcie Klubu Zakole – na godzinę 17.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie