rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Dzień Otwarty Magistratu 5 czerwca 2022 połączą dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

1, czerwiec, 2022 | Aktualności

5 czerwca 2022

Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie – Dzielnica XVII prezentacja

Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu, który odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca i połączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. A wszystko to w lekkim, ale edukacyjnym tonie, w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

Tegoroczne wydarzenia w ramach Dnia Otwartego odbędą się w dwóch lokalizacjach: w magistracie na placu Wszystkich Świętych oraz w Rynku Podgórskim.

–  Zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. Zachęcam do zwiedzania Pałacu Wielopolskich i dawnego Ratusza Podgórskiego, a także do zapoznania się z działalnością krakowskiego samorządu – zachęca prezydent Jacek Majchrowski, który o godz. 10.00 przywita krakowian na pl. Wszystkich Świętych, a chwilę później w Rynku Podgórskim.

Plac Wszystkich Świętych

Motywem przewodnim wydarzeń w tej lokalizacji będzie… smok. Ma to związek z obchodami jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego. Już w nocy z soboty na niedzielę na frontowej ścianie pałacu Wielopolskich zabłyśnie smok. W niedzielę rano dziedziniec przed budynkiem zmieni się w scenę, na której wystąpią aktorzy krakowskich teatrów. Podczas licznych warsztatów dowiemy się jak przygotować domowe archiwum fotograficzne, weźmiemy udział w quizie o legendach krakowskich i smoczym torze przeszkód, poznamy proces wypieku krakowskiego obwarzanka czy nauczymy się wykonywać upcyklingowe figurki smoków. Dzieci będą mogły także spróbować swych sił w sztuce tworzenia komiksów, odbić swój pamiątkowy smoczy linoryt oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Będzie można wziąć udział w zespołowym turnieju planszówek i zdobyć ostatni, nienaruszony egzemplarz gry planszowej „Kod Krakowa”! Tradycyjnie będzie można zwiedzić reprezentacyjne sale Pałacu Wielopolskich, w których na uczestników będą czekały kolejne niespodzianki. Zwiedzanie odbywać się będzie w towarzystwie znanych krakowskich przewodników w zorganizowanych grupach po uprzedniej rejestracji.

Szczegóły wydarzenia w magistracie trwać będą do godz. 16.00.

 

Komunikacja Miejska w Krakowie – Rozkłady Jazdy

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

terminy posiedzeń komisji merytorycznych Rady Dzielnicy XVII

Komisja Planowania Przestrzennego i Transportu
9 kwietnia godz. 18.oo   i  15 kwietnia o godz. 18.3o

Komisja Infrastruktury
8 i 22 kwietnia godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
10  i  24 kwietnia godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty i Sportu
15 kwietnia godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
17 kwietnia godz. 18.oo

Komisja Spraw Społecznych i Zdrowia
16 kwietnia godz. 18.3o

Komisja Budżetu Obywatelskiego i Komunikacji Społecznej
16 kwietnia godz. 18.oo

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

VI  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołan na dzień 25 kwietnia 2024r, na godz. 18.oo

w siedzibie Rady Dzielnicy XVII os. Na Stoku 15 w Krakowie