Zostanie uruchomiona pełna sygnalizacja świetlna  docelowego układu drogowego ul. Kocmyrzowskiej na skrzyżowaniach z ulicami:

– Darwina / Poległych w Krzesławicach

– Jarzębiny / Architektów

– Bukszpanową oraz dojazdem do cmentarza Grębałów

Najważniejszą zmianą dla kierowców będzie udostępnienie dwóch pasów ruchu w obu kierunkach. Dotychczas, w ramach czasowej organizacji ruchu, pojazdy poruszały się po jednym pasie w każdą stronę.

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu oznacza uruchomienie efektów inwestycji, której celem była poprawa obsługi komunikacyjnej północno-wschodniej części Krakowa oraz usprawnienie wyjazdu w kierunku Proszowic.

W ramach zadania rozbudowano ul. Kocmyrzowską do układu dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, zmodernizowano torowisko tramwajowe oraz przebudowano pętlę Wzgórza Krzesławickie.

Inwestycja objęła również budowę ciągów pieszych i rowerowych, montaż ekranów akustycznych, wykonanie nowych terenów zielonych z nasadzeniami drzew i krzewów, a także przebudowę podziemnej infrastruktury technicznej i systemu odwodnienia, uzupełnionego o zbiornik retencyjny.

Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcy zyskają bardziej przepustowy i bezpieczniejszy układ drogowy, lepszy dostęp do transportu zbiorowego oraz wygodniejszą infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.

Kierowcy, rowerzyści i piesi proszeni są o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania.