Zostanie uruchomiona pełna sygnalizacja świetlna docelowego układu drogowego ul. Kocmyrzowskiej na skrzyżowaniach z ulicami:
– Darwina / Poległych w Krzesławicach
– Jarzębiny / Architektów
– Bukszpanową oraz dojazdem do cmentarza Grębałów
Najważniejszą zmianą dla kierowców będzie udostępnienie dwóch pasów ruchu w obu kierunkach. Dotychczas, w ramach czasowej organizacji ruchu, pojazdy poruszały się po jednym pasie w każdą stronę.
Wprowadzenie stałej organizacji ruchu oznacza uruchomienie efektów inwestycji, której celem była poprawa obsługi komunikacyjnej północno-wschodniej części Krakowa oraz usprawnienie wyjazdu w kierunku Proszowic.
W ramach zadania rozbudowano ul. Kocmyrzowską do układu dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, zmodernizowano torowisko tramwajowe oraz przebudowano pętlę Wzgórza Krzesławickie.
Inwestycja objęła również budowę ciągów pieszych i rowerowych, montaż ekranów akustycznych, wykonanie nowych terenów zielonych z nasadzeniami drzew i krzewów, a także przebudowę podziemnej infrastruktury technicznej i systemu odwodnienia, uzupełnionego o zbiornik retencyjny.
Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcy zyskają bardziej przepustowy i bezpieczniejszy układ drogowy, lepszy dostęp do transportu zbiorowego oraz wygodniejszą infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.
Kierowcy, rowerzyści i piesi proszeni są o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania.







